Hudební vydavatelství Universal Music uzavírá exkluzivní partnerství s nadějí českého rocku – skupinou Jamaron

Sdílej

Universal Music Česká republika, největší hudební společnost v zemi, dnes oznámila uzavření exkluzivního partnerství se skupinou Jamaron, která je nesporně největším talentem rockového žánru v České republice. Na svém kontě má k dnešnímu dni pětice hudebníků v čele s Marií Dostálovou, Jakubem Dostálem, Ondřejem Dostálem, Václavem Hejdou a Lukášem Rešlem tři studiová alba, EP a vyprodané koncerty včetně Lucerna Music Baru. Vydavatelsky bude skupinu Jamaron zastupovat label Capitol Records a v koncertní oblasti agentura United Stage, obě jsou divizemi Universal Music Česká republika. Booking kapely Jamaron bude mít i nadále ve své gesci Tomáš Paleta, který tímto s Universal Music navázal úzkou spolupráci.

Jamaron je česká rocková hudební skupina v čele s frontwoman Marií Dostálovou, jejíž výrazný hlas obklopený hutným zvukem elektrických kytar a nekompromisních bicích je dominantou této mladé pětice. Hudební skupinu založili v roce 2013 sourozenci Jakub, Marie a Ondřej Dostálovi, proto tedy JaMarOn. Sourozenecké trio doplňují bubeník Václav Hejda a baskytarista Lukáš Rešl. Až do tragické nehody 6. září 2023 hrál deset let na baskytaru Filip Karlík. Náznaky kapely začaly vznikat už kolem roku 2011, kdy sourozenci Dostálovi začali spontánně skládat. První koncert se datuje k 22. 11. 2013, což je zároveň oficiální den vzniku kapely.

Za roky svého fungování vydala skupina Jamaron Demo EP „V Obraze“ a tři studiová alba: „Nahá“, „DOMA“ a nejnovější „Generace“ nahrané ve studiu SONO Records, které vyšlo 17. 3. 2022 a v dubnu téhož roku album pokřtila ve vyprodaném Lucerna Music Baru. Letos se Jamaron představil na letní scéně pražské Občanské plovárny, kde oznámil svůj dosud největší koncert v Roxy 11.12. 2024.

Marcel Vyšín, umělecký ředitel Capitol Records, řekl: „Do Jamaronu vkládáme velké naděje, jejich podiový i hudební potencionál je nepřehlédnutelný i v kontextu charismatické zpěvačky Marie Dostálové. Ve velmi blízké budoucnosti mají na to zaujmout pozice nejúspěšnějších domácích rockových kapel jako jsou např. Kabát nebo Rybičky 48. Těší nás, že jsme se domluvili na dlouhodobé koncepční spolupráci.“

Ondřej Patka, výkonný ředitel United Stage, řekl: „Víme, že dosavadní úspěch koncertních aktivit skupiny řídil Tomáš Paleta, a proto jsem moc rád, že jsme se s Tomášem domluvili na úzké spolupráci. Kapela Jamaron se tuto letní sezónu objeví na významných festivalech, společně plánujeme velké turné na podzim tohoto roku, na které se velmi těšíme.“

O Universal Music Group:

V Universal Music Group existujeme, abychom utvářeli kulturu prostřednictvím síly umění. UMG je světovým lídrem v oblasti hudební zábavy se širokou škálou firem zabývajících se vydáváním hudebních nahrávek, nakladatelstvím, merchandisingem a audiovizuálním obsahem. Díky nejkomplexnějšímu katalogu nahrávek a písní napříč všemi hudebními žánry UMG hledá a rozvíjí umělce a producenty a distribuuje kritikou nejuznávanější a komerčně nejúspěšnější hudbu na světě. Společnost UMG, oddaná umění, inovacím a podnikání, podporuje rozvoj služeb, platforem a obchodních modelů s cílem rozšířit umělecké a komerční příležitosti pro naše umělce a vytvořit nové zážitky pro fanoušky. Pro více informací navštivte www.universalmusic.com.