Universal Music podepsal strategické partnerství se zkušeným producentem a vyhledávaným autorem Leškem Wronkou a společně startují projekt TV PRO DĚTI.

Sdílej

Muzikál pro děti Fidlík a Violenka míří na turné po České republice. Dobrodružné příběhy s chytlavým a edukativním hudebním doprovodem interaktivní  formou zaujme děti a inspiruje rodiče.

PRAHA, 9. června 2022 – společnost Universal Music Česká republika dnes oznámila, že uzavřela partnerství se společností TV Pro Děti, kterou založil respektovaný producent a autor Lešek Wronka spolu se svým synem Michalem Wronkou, který má projekt produkčně na starost. 

Universal Music, se svými zkušnostmi  a renomovaným kreativním týmem, se bude věnovat především  rozvoji projektu, jeho zviditelnění, propagaci a bookingové aktivitě, kterou doplní o obvyklou  vydavatelskou a distribuční část včetně nedílného merchandisingu. 

Lešek Wronka je autorem mnoha hitů pro největší hvězdy domácí scény např. Karla Gotta, Helenu Vondráčkovou nebo Ewu Farnou. V těžkých časech v roli producenta pomáhal resuscitovat  domácí hudební Ceny Anděl, s využitím své pověstné kreativity, nadšeného entuziasmu a obchodní zdatnosti zároveň pomohl vybudovat kariéru jedné z nejúspěšnějších současných zpěvaček Ewy Farne a to i směrem do Polska, vedle toho vytvářel multimediální audiovizuální představení s odkazem česko-polských kulturních kořenů atd. Nyní spolu se svým týmem vytváří a produkuje písně pro děti, které obohacuje poutavými obrazovými příběhy.  

Muzikál pro děti Fidlík a Violenka – Muzíček, je zábavný a edukativní  příběh s původními  a chytlavými písněmi v originalním zpracovaní. Příběhy Fidlíka a Violenky již přes rok úspěšně fungují v online prostoru, kam každý týden přinášejí nová dobrodružství. Úspěch a nápaditost  těchto krátkých videí inspirovaly tvůrce k jejich živému provedení s cílem být dětskému publiku co nejblíže a přinést jim pocit sounáležitosti a interaktivity se svými hrdiny.  

Tomáš Filip: 

S Leškem nás pojí dlouholeté přátelství, během nějž jsme spolupracovali v mnoha rovinách. Vzhledem k aktuálnímu boomu dětských hudebních představení v České republice věřím, že s tímto projektem přicházíme v pravý čas.“

Lešek Wronka: 

Projekt TV PRO DĚTI je moje srdeční záležitost. Celý život, kromě „dospělé“ tvorby, jsem průběžně tvořil pro děti, skládal písničky, psal scénáře a režíroval dětská nebo loutková představení. Miluji děti a vážím si jich jako nesmírně citlivé a náročné diváky. Spolupráce s největší vydavatelskou hudební firmou, za kterou stojí tým cílevědomých profesionálů, navíc přátel, je pro mě velkou výzvou nadále tvořit neinfantilní a příběhově propojené muzikálové série pro naší nejmenší generaci.“  

Titulní postavy Fidlík a Violenka vtahují dětského diváka do příběhů, kde se setkávají s dalšími pohádkovými postavami. Nedílnou součástí představení  jsou populární písničky autora a výrazné osobnosti české hudební scény, Leška Wronky. Jednotlivá představení budou k vidění po celé republice od 18. června, kdy se uskuteční premiéra představení v krásných nových venkovních prostorách pražské Občanské plovárny.  

Občanskou plovárnu navštíví muzikál pro děti Fidlík a Violenka pravidelně každý víkend v průběhu celého léta s představením Muzíček a Dobrodružství Fidlíka a Violenky, v nichž na svých cestách potkávají pohádkové postavy, které jim pomáhají najít ten správný cíl. Pinokio, Mořská Víla, Vodník Bublík, Baba Jaga nebo strašidla Cinki a Linki jsou hrdinové, kteří nás provedou společně s Fidlíkem a Violenkou nezapomenutelnými dobrodružstvími. V kouzelném domečku Muzíčku si společně s našimi hrdiny děti zazpívají originální hity jako Bědovala Žába, Mlsný Méďa, Hurá je tu Mikuláš a spousty dalších. 

Vstupenky jsou k dispozici ZDE