Universal Music představuje novou organizaci v České republice

Sdílej

Vydavatelství Universal Music každý rok potvrzuje své vedoucí postavení na českém hudebním trhu, a to již třetí dekádu. Obrovský boom streamingu změnil za poslední roky úplně všechno – jak samotné základy umělecké tvorby a způsob, jak se hudební nahrávky dostanou k fanouškům, tak i fungování vydavatelství. Proto se musel i Universal přizpůsobit těmto trendům a rozšířit své aktivity i team.

Klíčový A&R team jsme během posledních let rozšířili o Jiřího Koubu, který se přidal k hudebnímu matadorovi Marcelovi Vyšínovi na pozici druhého uměleckého ředitele. Nedávno naše A&R řady posílil Dobrin Mitchev a i z vlastních řad jsme vychovali řadu odborníků.

Abychom lépe komunikovali svou vizi umělcům, se kterými spolupracujeme, budeme používat naše slavné globální brandy pro identifikace konkrétních aktivit pod střechou Universal Music Česká republika.

Brand Capitol bude používat pro svůj label Marcel Vyšín, který začínal v dnes již kultovním labelu B&M Music v 90. letech. Byl u vzniku nejúspěšnějších alb takových umělců jako Chinaski, Lucie, Mig 21, Mandrage, J. Ledecký, Wanastowi Vjecy, Gaia Mesiah, Lenka Dusilová, Anna K nebo Ewa Farná. Pomáhal realizovat legendární projekty dua Hapka & Horáček, Svěrák & Uhlíř či Mekyho Žbirky. V poslední době stál u zrodu úspěšných kariér mladých hvězd jako Mirai, Slza nebo Lenny. Pod labelem Capitol budeme i nadále spolupracovat především se zavedenými umělci jako je Kryštof, Marpo, Xindl X, Michal Hrůza, Mig 21 nebo Rybičky 48, ale i pomáhat rozvíjet kariéru mladých umělců jako Slza, Sebastian nebo Thom Artway.

Label Island povede Jiří Kouba, který si přinesl do Universalu zkušenost ze svého letitého působení
v hudební branži jako muzikant. Jirka pomohl kapele Mirai ovládnout českou popovou scénu, pomáhá Lenny a Annabelle prosadit se v zahraničí a zastupuje řadu dalších umělců. S umělci zde spolupracujeme na bázi tzv 360 stupňového modelu, tedy v celém spektru aktivit vč. managementu a bookingu.

Jirka ale v poslední době také dokázal něco ještě před pár lety nepředstavitelného – spojil major label s rapovou komunitou!

Brand Skybox budeme používat právě pro vydávání domácích raperů a label povede Jiří Kouba spolu s Dobrinem Mitchevem. Mezi umělci podepsanými pod tímto labelem jsou např. Sensey, AMK, True Gabe,DJKadrnebonověAJ Brix.Umělcůmposkytujemetzv.360stupňovýservisaplněkdispozici
je jim i nahrávací studio Skybox vedené Dobrinem.

Tento brand jsme vložili do spolupráce se zakladatelem dnes již kultovního labelu FCK Them Michalem „Yakshou“ Novotným. Spolupráce mezi Yakshou a Universalem zahrnuje území jak České republiky tak i Slovensko, kde label operuje i studio brandované právě ikonickým Def Jam.

Label Martina Červinky, který zahájil svou veleúspěšnou kariéru v Universalu již v roce 1996. Byl u startu kariér Jany Kirschner, Lunetic, Ewy Farné, Marka Ztraceného nebo Mandrage. Od roku 2012 společně vydáváme se Singltonem umělce jako Jelen, Debbi nebo Kateřina Marie Tichá.

Jsme hrdí, že jsme se mezi prvními zeměmi připojili k velké globální distribuční aktivitě UMG a zakládáme label Virgin Music LAS. Pod střechu tohoto brandu převedeme všechny naše distribuční aktivity, v rámci kterých zastupujeme label Milion Plus Ent. s umělci jako např. Yzomandias nebo Nik Tendo, Blakkwood (Renne Dang) či Championship Music nebo velkou řadu rapových umělců jako Ektor, Hugo Toxxx, Dorian, Dollar Prync, Vercetti CG nebo Hard Rico. Label povede Martin Zajíček, který již má zásluhy na rozběhnutí této aktivity.

Universal Music také vybudoval jednu z největších lokálních bookingových agentur s vlastním ticketingovým řešením, která zastupuje umělce jako např. Mirai, Lenny, Slza, Adam Mišík nebo Sebastian v oblasti popu a Sensey, AMK nebo True Gabe z rapové scény. Agenturu vede Jindřich Vladyka a dále se naše agentura bude prezentovat pod brandem United Stage. Tento brand jsme převzali od našich skandinávských kolegů, kteří tam provozují pod tímto názvem největší bookingovou agenturu.